AdSense czyli sposób na zarabianie w Internecie

Handel elektroniczny, z angielskiego e-commerce, to branża, w której przy pomocy komputera, telefonu, telewizji lub internetu możemy z powodzeniem proponować i sprzedawać towary. Przedsiębiorcy, którzy dopiero co wchodzą na rynek powinni zwrócić szczególną uwagę na ten rodzaj sprzedaży.

Dzięki narzędziom takim jak AdSense, stworzonym przez Google, możemy opracować reklamę trafiającą bezpośrednio do osoby zainteresowanej. Przygotowane materiały promocyjne będą wyświetlane w przeglądarce danego użytkownika, co stanowi o wyjątkowości takie kontekstowej reklamy. Z tej formy korzystają przede wszystkim sklepy internetowe, organizacje społeczne oraz blogerzy.

Postępuj uczciwie – to popłaca!

Program w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Niestety także i w tej materii pojawili się nieuczciwi gracze, którzy naginają zasady ustalone przez Google, stosując zagrania mające na celu przyciągnięcie większej liczby klientów, nastawieni na jak największy zysk bez względu na wszystko. I choć naginanie ustalonych przepisów jest ostatnio nagminne, my zachęcamy do korzystania z AdSense w uczciwy sposób. To z pewnością przełoży się na wynik naszego biznesu, choć może to zająć nieco więcej czasu.

Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę? W pierwszej kolejności na nietuzinkową treść, ciekawą, unikalną. Nie należy umieszczać nader rozbudowanych słów kluczowych w kodzie. Kiepskim pomysłem będzie ukrywanie tekstów i linków niewidocznych dla odwiedzającego stronę. Zapomnijmy o nadmiernym szokowaniu, treści o charakterze pornograficznym i wulgarnych, promujących negatywne emocje i agresję nie są dozwolone. Nie nabijajmy liczby kliknięć w sposób sztuczny, robiąc to samemu lub przy pomocy opłaconego zespoły – nie ma to najmniejszego sensu. I rzecz ostatnia, niby szczegół ale potrafi zepsuć dzień i zirytować nie na żarty. Oczywiście mowa o tzw. wyskakujących okienkach, reklamach blisko ważnych na stronie elementów, które “wpychają się” pod kursor użytkownika, przekierowując bezpośrednio na stronę reklamodawcy.

Poza wskazanymi przez nas przypadkami istnieje jeszcze wiele metod, dzieki którym możliwe jest zarobienie dodatkowych pieniędzy poprzez emisję reklam. Przypominamy o tym raz jeszcze – naprawdę nie warto stosować metod nieuczciwych, sztucznie napędzanie ruchu na stronach. Summa summarum może i przyniesie to nieznacznie lepsze efekty na samym początku, po czym będziemy postrzegani jako firma nieuczciwa. Taka opinia może pogrzebać naszą wiarygodność na rynku.

Ad Sense – Twój sposób na udaną reklamę!

Nawiązanie kontaktu z klientem i zainteresowanie go naszą ofertą nie jest w dzisiejszych czasach takie proste. No chyba, że klient desperacko poszukuje właśnie naszej oferty – w przeciwnym przypadku zakładamy, że trafi do nas bo przy okazji szukał czegoś, co mu oferujemy.

Oryginalna treść to część składowa reklamy, której powinniśmy się przyjrzeć w szczególny sposób. To także jedyna możliwość, że internauci klikną na baner właśnie naszego sklepu lub portalu. Jeśli interesuje nas taka forma doatarcia do klienta AdWords z pewnością będzie idealnym narzędziem, w którym skupi się oryginalna treść, dzięki ktorej jak po sznurku trafią do nas zainteresowane osoby. Podstawowe pytanie, jakie najczęściej zadawane jest o AdWords brzmi: czy jest to oplacalne? A wraz z nim pojawia się wątpliwość: czy konieczne jest pośrednictwo Google? Odpowiedzi na te pytania są akurat banalnie proste. Po pierwsze należy pamiętać o tym, że docelowy reklamodawca może nie mieć w swoim marketingu działań takich jak płatny ruch na stronach. Jeśli natomiast coś takiego już ma, może także mieć go niepoprawnie skonfigurowany. Według regulaminu AdWords zakazane jest reklamowanie usług poprzez tzw. strony opisujące. Niewątpliwą zaletą reklamowanie się poprzez Google AdWords jest podwójna korzyść, zarówno dla reklamodawcy, jak i pośrednika.

Wycisnąć AdSense na maksa

Istnieją jeszcze inne sposoby, których zastosowanie może przyczynić się do lepszych wyników sprzedaży i marketingu za pośrednictwem AdSense. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rozwiązania, na które z pewnością powinieneś zwrócić uwagę rozważając działania w obrębie googlowskiego systemu:

  • Zaleca się prowadzenie dwóch, niemal identycznych stron. Chodzi o to aby jedna z nich kierowała do np. towarów z jednego działu, natomiast ta druga do innego. Ma to na celu zwiększenie liczby kliknięć podczas wyszukiwania interesującego produktu
  • Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stworzenie tagów z jakimś wyjątkowo unikalnym opisem, liczba odwiedzin na naszej stronie może wzrosnąć o jakieś 10-25%. Zamieszczanie reklam pomiędzy wersami i akapitami tekstu może przyczynić się do dodatkowych wejść.
  • Strona mobilna w telefonach i smartfonach komórkowych to idealne rozwiązanie. Na stronie z naszymi produktami bądź usługami możemy wówczas zawrzeć niewielką ilość reklam, które automatycznie ze strony głównej przekierują do wersji strony reklamowej.

Należy korzystać zarówno z reklam tekstowych, jak i display’owych. Najlepiej po jednej na każdy artykuł/stronę.

Baner reklamowy powinien być dostatecznie duży, aby rzucał się w oczy i jednocześnie nie wchodził na tekst lub nie przysłaniał ważnych przycisków i linków na stronie.

Trzy reklamy z różną treścią to wartość optymalna według Google. Warto skorzystać jednak z narzędzia Analytics, które dzięki opcji filtrowania pozostawią tylko te jednostki, które faktycznie generują przychody powyżej 0,01$.

To tyle, życzymy powodzenia w korzystaniu z Google AdSense. W miarę jak będzie rosło Wasze doświadczenie w temacie, sami dojdziecie do tego, które rozwiązanie jest najlepsze dla Was i na czym należy się skoncentrować.